Kontaktai

Bitynas „Avilio istorijos“ savyje talpina nuoširdžias istorijas, tikrumą ir svarbiausia – kokybišką, ekologišką medų ir kitus bičių produktus.

„Avilio istorijos“ – ekologiškas Smaidrių šeimos bitynas, 2015 m. įkurtas Dieveniškių regioniniame parke, Šalčininkų r. Bitės laikomos senelių padovanotoje sodyboje, mažai apgyvendintame rajone, kur nėra intensyvios pramonės ar žemės ūkio.

 

 

Avilio istorijos bitynas - kontaktai. Skambinkite mums +37061870743

Gyvūnų gerovė ir bičių gyvenimo sąlygos

Kai kalbame apie ekologinę bitininkystę, daugelis galvoja tik apie galutinį produktą - medų. Tačiau tikrasis ekologinės bitininkystės grožis slypi detalėse.

Bitės laikomos mediniuose aviliuose, jos neturi sąlyčio su plastiku. Žiemai yra paliekama pakankamai medaus ir bičių duonos atsargų. Bičių motinoms nėra kerpami sparnai, jos nėra žalojamos. Jeigu reikia, bitės gydomos tik ekologiškomis rūgštimis.

Bitės laikomos arti nektaro šaltinių, kad joms nereikėtų eikvoti energijos skrydžiui ieškant maisto. Natūralaus vandens (upelis) telkinys yra 300-800 m atstumu nuo avilių. Bityne skatiname gamtinę įvairovę, sėjame nektarą skiriančius augalus, kuriuos lanko kamanės ir laukinės bitės. Nenaikiname skruzdėlynų.

Medus iš avilio imamas tik subrendęs, kai koriai pilnai užakiuoti/uždengti vašku. Dieną prieš uždedami išleistukai, kad bitės nusileistų žemiau į lizdą ir jų minimaliai liktų medaus korpusuose. Šioje vietoje sugaištama daugiausiai laiko, nes naudojami tradiciniai metodai.

Medaus sukimui naudojama tik nauja, nurūdijančio maistinio plieno įranga: korių atakiavimo staklės, medsukis, medaus filtravimo centrifuga, pilstymo į stiklainius talpa. Medus fasuojamas tik į naujus stiklainius.

 „Avilio istorijos“ parduodami ekologiški bičių produktai:

Gamintojo rekvizitai:

Ūkininkė Jolita Smaidrienė

Bityno paso nr. 56BPR-219

Ūkininko ūkio registracijos numeris 4259304

Ekologinės gamybos sertifikato numeris LT-EKO-001.440-0002840.2023.001

Individualios veiklos pažymos kodas 085938

Bitynas „Avilio istorijos“

+37061870743

Daulėnai, Šalčininkų raj. 

smaidriene@gmail.com

Sąskaitos faktūros išrašomos visada

 

  

Ekologinės gamybos (produktų ekologiškumo)  sertifikatas 

Bitynas nuo 2016 m. yra sertifikuotas kaip ekologinės gamybos subjektas. Periodiniai tikrinimai vykdomi kasmet ekologinę gamybą kontroliuojančios įstaigos VšĮ „Ekoagros“.

Patvirtinamasis dokumentas / ekologiškumo sertifikatas kasmet išduodamas naujas. Ekologinę bitininkystės praktiką turime pasitvirtinti kasmet iš naujo, kai į ūkį atvyksta kompetentingas tikrintojas.

Europos Sąjungos nustatytomis taisyklėmis vadovaujamės nuolat savo kasdienėje veikloje prie bičių avilių ir tolimesniuose produktų tvarkymo etapuose.

ekologiskas medus

Šiuo metu galiojantis: Ekologiško medaus ir bičių produktų gamybos sertifikatas-dokumentas

Sertifikato numeris LT-EKO-001.440-0002840.2023.001

Aktualų sertifikatą su gaminamų produktų detalizacija galite rasti bendroje Europos Sąjungos elektroninėje sistemoje TRACES paspaudę šią nuorodą ir paieškos laukelyje suvedę "Smaidrienė".

Turite klausimų apie bičių produktus?

Palikite žinutę žemiau esančioje formoje

Kontaktinė forma