Bičių pikio užpiltinės receptas - Avilio istorijos - ekologiškas medus

Bičių pikio užpiltinės receptas

Vaistinės bičių pikio (propolio) užpiltinės tinktūros paruošimas yra labai paprastas.

Šis receptas buvo mūsų patikrintas – nuoširdžiai rekomenduoju. Tačiau jei žinote kaip tinktūrą paruošti kitu, patikrintu būdu, viskas gerai. Vieno teisingo bičių pikio (propolio) užpiltinės recepto nėra, pakanka laikytis pagrindinės taisyklės (žr. iliustraciją) 

biciu-pikio-uzpiltines-receptas

Bičių pikio užpiltinės paruošimas

Dažniausiai ruošiamos  5% arba 10% propolio tinktūros su spiritu. Todėl svarbu apsispręsti kokios koncentracijos produkto norėsite:

  1. Jeigu gaminsite 10% propolio užpiltinę prireiks 100 g propolio ir 900 ml spirito.
  2. Jei propolio koncentracija tirpale bus 5%, tuomet 1 litrui galutinio produkto prireiks 50 g pikio ir 950 ml spirito.

Kruopščiai išvalykite bičių pikį (propolį) ir sumalkite – pavyzdžiui, kavos malūnėliu. Propolį prieš malant galima užšaldyti, nes šiltas, kambario temperatūroje pabuvęs propolis yra lipnus ir tai apsunkina jo malimą.

Kai jau būsite apsisprendę dėl propolio koncentracijos užpiltinėje, paimkite Jums reikiamą kiekį produktų. Į stiklinį buteliuką ar stiklainį įpilkite propolio, kurį įsigyti galite čia. Tada užpilkite etilo alkoholio (spirito). 

Indą sandariai uždarykite dangčiu. Buteliuką palikite maždaug 3 savaites tamsioje vietoje kambario temperatūroje. Kartais galite pakratyti.

Po to propolio tinktūrą perfiltruokite per marlę ir supilkite į tamsius butelius.

Propolio užpiltinės vartojimas

Bičių pikio užpiltinė (propolio tinktūra) gali būti vartojama sergant viršutinių kvėpavimo takų ligomis. Tokiu atveju įlašinti kelis lašus tinktūros į arbatinį šaukštelį cukraus arba kaip pagrindinę inhaliacinę medžiagą. 

propolis-bites

Bičių pikio užpiltinė taip pat gali būti naudojama kaip dezinfekcinis tirpalas smulkioms žaizdelėms ir įbrėžimams. Tai ypač veiksminga priemonė, nes propolis pasižymi antibakterinėmis ir dezinfekcinėmis savybėmis apie kurias plačiau galite paskaityti šiame straipsnyje.

Bitės avilyje naudoja bičių pikį kaip medžiagą, kuria aplipdo „nelegalius“ į vidų patekusius vabalus ar pan. Pati mačiau avilyje propoliu aplipdytą skruzdę, kuri buvo lyg mumija balzamuota ir visiškai nesuirusi, tuo labiau nesupuvusi. Taip nutiko būtent dėl stiprių antibakterinių bičių pikio (propolio) savybių.

Propolio tinktūra, kur pirkti?

Yra daug vietų, kur galima nusipirkti propolio tinktūros. Bičių produktus pirkti prekybos centruose ar iš nepatikrintų tiekėjų derėtų vengti – tuomet nežinoma, kaip produktas buvo laikomas, gabenamas, net koks buvo jo gamybos procesas.

Jei jau nusprendėte įsigyti jau paruoštą propolio tinktūrą, jos ieškokite pas patikimus bitininkus – tuomet galite būti tikri, kad tinktūra yra saugi, veiks tinkamai ir padės Jums kovojant su ligomis ir negalavimais. 

Tačiau geriausia propolio tinktūrą pasigaminti patiems! Receptas pateiktas aukščiau. Bičių pikio užpiltinės ruošimui galite įsigyti čia.

Jūs jau žinote, koks bičių pikio užpiltinės receptas. Atrodo labai paprasta, tiesa? Galite pabandyti pasigaminti patys. Bet jeigu bandyti nesinori, galite įsigyti jau paruoštą propolio tinktūrą.

Grįžti į tinklaraštį

Rašyti komentarą

Prieš paskelbiant komentarus, jie turi būti patvirtinti.