Bičių pikio užpiltinės receptas - Avilio istorijos - ekologiškas medus

Bičių pikio su degtine užpiltinės receptas

Propolis: kas tai?

Propolis apsaugo avilio vidų ir išorę. Tai reiškia, kad jis dezinfekuoja avilį viduje ir taip sunaikina virusus, bakterijas, grybelius ir kitus mikroorganizmus. Jis taip pat naudojamas avilio išorės įtrūkimams užtaisyti. Tai vienas galingiausių gamtos antioksidantų.

---

Propolis yra natūralus bičių produktas , toks kaip medus, bičių pienelis, žiedadulkės ir bičių duonelė. Su vienu skirtumu: propolis nėra skirtas maistui. Jis naudojamas apsaugoti nuo bakterinių ir grybelinių infekcijų. Bitės propolį gamina rinkdamos įvairių augalų ir gėlių lapus, stiebus, pumpurus. Kitaip tariant, yra visiškai natūrali produkcija, kaip ir bitės gamina žiedadulkes ir medų.

---

Kas yra propolis?

Bitės avilyje naudoja propolį daugiausia tam, kad nuo jūsų avilio nepatektų bakterijos, mikrobai, virusai ir grybeliai.

Propolis turi priešuždegiminį poveikį, skatina gijimą ir stiprina paties organizmo apsaugą. Jame gausu antioksidantų ir pasižymi antibakterinėmis savybėmis. Propolis gerina virškinimą ir turi maistinių savybių.

------

Bitės neleidžia ligas sukeliantiems parazitams patekti į avilį, uždendamos avilio įėjimus propoliu. Taip jie tūkstančius metų sugebėjo apsaugoti savo avilius nuo bakterijų, grybų, mikroorganizmų ir virusų. Be to, avilyje naudojant propolį, jie neleidžia daugintis grybeliams ir bakterijoms.

 

Propolio sudėtis ir savybės
Propolio sudėtis ir spalva šiek tiek skiriasi priklausomai nuo jo augalinės kilmės. Apskritai propolį sudaro 50-55 % dervų ir balzamų, 30 % bičių vaško ir riebalų rūgščių, 5-10 % eterinių aliejų, 5 % žiedadulkių ir 5 % įvairių medžiagų, pavyzdžiui, flavonoidų ir fenolinių darinių, kurie rodo pagrindinį propolio aktyvumą.

Jame taip pat yra mineralinių medžiagų, tokių kaip geležis, kalcis, cinkas ir manganas, taip pat B grupės vitaminų, vitamino C ir vitamino E.

Dėl šios mineralų ir vitaminų gausos propolis pasižymi antibakterinėmis, priešgrybelinėmis ir antivirusinėmis savybėmis, kurios ypač naudingos apsaugant avilį nuo išorės veiksnių. 

Vaistinės bičių pikio (propolio) užpiltinės tinktūros paruošimas yra labai paprastas.

Šis receptas buvo mūsų patikrintas – nuoširdžiai rekomenduoju. Tačiau jei žinote kaip tinktūrą paruošti kitu, patikrintu būdu, viskas gerai. Vieno teisingo bičių pikio (propolio) užpiltinės recepto nėra, pakanka laikytis pagrindinės taisyklės (žr. iliustraciją) 

biciu-pikio-uzpiltines-receptas

Bičių pikio užpiltinės su spiritu (degtine) paruošimas

Dažniausiai ruošiamos  5% arba 10% propolio tinktūros su spiritu. Todėl svarbu apsispręsti kokios koncentracijos produkto norėsite:

  1. Jeigu gaminsite 10% propolio užpiltinę prireiks 100 g propolio ir 900 ml spirito.
  2. Jei propolio koncentracija tirpale bus 5%, tuomet 1 litrui galutinio produkto prireiks 50 g pikio ir 950 ml spirito.

Kruopščiai išvalykite bičių pikį (propolį) ir sumalkite – pavyzdžiui, kavos malūnėliu. Propolį prieš malant galima užšaldyti, nes šiltas, kambario temperatūroje pabuvęs propolis yra lipnus ir tai apsunkina jo malimą.

Kai jau būsite apsisprendę dėl propolio koncentracijos užpiltinėje, paimkite Jums reikiamą kiekį produktų. Į stiklinį buteliuką ar stiklainį įpilkite propolio, kurį įsigyti galite čia. Tada užpilkite etilo alkoholio (spirito). 

Indą sandariai uždarykite dangčiu. Buteliuką palikite maždaug 3 savaites tamsioje vietoje kambario temperatūroje. Kartais galite pakratyti.

Po to propolio tinktūrą perfiltruokite per marlę ir supilkite į tamsius butelius.

Propolio užpiltinės vartojimas

Bičių pikio užpiltinė (propolio tinktūra) gali būti vartojama sergant viršutinių kvėpavimo takų ligomis. Tokiu atveju įlašinti kelis lašus tinktūros į arbatinį šaukštelį cukraus arba kaip pagrindinę inhaliacinę medžiagą. 

Bičių pikio užpiltinė taip pat gali būti naudojama kaip dezinfekcinis tirpalas smulkioms žaizdelėms ir įbrėžimams. Tai ypač veiksminga priemonė, nes propolis pasižymi antibakterinėmis ir dezinfekcinėmis savybėmis apie kurias plačiau galite paskaityti šiame straipsnyje. 

Preparatą galima tepti ant smulkių žaizdų, nubrozdinimų, norint išlaikyti jas švarias ir apsaugotas nuo užkrėtimo rizikos.

Bitės avilyje naudoja bičių pikį kaip medžiagą, kuria aplipdo „nelegalius“ į vidų patekusius vabalus ar pan. Pati mačiau avilyje propoliu aplipdytą skruzdę, kuri buvo lyg mumija balzamuota ir visiškai nesuirusi, tuo labiau nesupuvusi. Taip nutiko būtent dėl stiprių antibakterinių bičių pikio (propolio) savybių.

Propolio tinktūra, kur pirkti?

Yra daug vietų, kur galima nusipirkti propolio tinktūros. Bičių produktus pirkti prekybos centruose ar iš nepatikrintų tiekėjų derėtų vengti – tuomet nežinoma, kaip produktas buvo laikomas, gabenamas, net koks buvo jo gamybos procesas.

Jei jau nusprendėte įsigyti jau paruoštą propolio tinktūrą, jos ieškokite pas patikimus bitininkus – tuomet galite būti tikri, kad tinktūra yra saugi, veiks tinkamai ir padės Jums kovojant su ligomis ir negalavimais. 

Galima propolio tinktūrą pasigaminti ir patiems! Receptas pateiktas aukščiau. Bičių pikis, kuris tinka užpiltinės ruošimui parduodamas bityno elektroninėje parduotuvėje.

Jūs jau žinote, koks bičių pikio užpiltinės receptas. Atrodo labai paprasta, tiesa? Galite pabandyti pasigaminti patys. Bet jeigu bandyti nesinori, galite įsigyti jau paruoštą propolio tinktūrą.

Ar galima propolio lašus derinti su kitais bičių produktais?

Taip, juos galima vartoti kartu su įvairiais bičių produktais. Kiekvienas bičių produktas turi skirtingą sudėtį ir teigiamą poveikį sveikatai.

Kartu su propolio lašais rekomenduojami naudoti šie bičių produktai: 

Dažniausiai užduodami klausimai apie bičių pikio (propolio) užpiltinės tinktūros receptą:

Kokia propolio tinktūros koncentracija dažniausiai ruošiama? Dažniausiai propolio tinktūros būna 5% arba 10% koncentracijos su spiritu.

Kiek propolio ir spirito reikia paruošti 10% propolio tinktūrą? 10% propolio tinktūrai prireiks 100 g propolio ir 900 ml spirito.

Kiek propolio ir spirito reikia paruošti 5% propolio užpiltinę? Norint paruošti 5% propolio tinktūrą, reikės šių komponentų:

  • 50 gramų bičių pikio (propolio).
  • 950 mililitrų etilo alkoholio (spirito).

Tai yra proporcingai 5% propolio ir 95% spirito santykis pagal masę.

Kaip paruošti bičių pikį (propolį) prieš jį malant? Propolį galima užšaldyti prieš malant, nes šiltas, kambario temperatūroje pabuvęs propolis yra lipnus ir sunkiai malasi.

Kaip ilgai reikia palikti propolio tinktūrą brandintis? Propolio tinktūrą reikia palikti maždaug 3 savaites tamsioje vietoje kambario temperatūroje.

Kaip propolio tinktūra gali būti vartojama? Propolio tinktūra gali būti vartojama įlašinant kelis lašus į arbatinį šaukštelį cukraus arba kaip inhaliacinę medžiagą sergant viršutinių kvėpavimo takų ligomis. Ji taip pat gali būti naudojama kaip dezinfekcinis tirpalas žaizdoms ir įbrėžimams gydyti.

Kur galima įsigyti paruoštą propolio tinktūrą? Paruoštą propolio tinktūrą galima įsigyti mūsų elektroninėje parduotuvėje. 

Ar galima pasigaminti propolio tinktūrą patiems? Taip, propolio tinktūrą galima pasigaminti patiems namuose, įsigijus propolio. Receptas pateikiamas straipsnyje.

Ar yra kitų propolio tinktūros receptų? Taip, yra įvairių receptų, tačiau straipsnyje pateiktas yra vienas iš patikrintų variantų. Bičių pikio tinktūros receptai gali kisti priklausomai nuo asmeninių pageidavimų ir tikslų.

Kodėl propolio tinktūra naudojama sergant viršutinių kvėpavimo takų ligomis? Propolis turi antibakterinių ir dezinfekcinių savybių, todėl jis naudingas gydant kvėpavimo takų problemas.

Ką daro bitės su bičių pikiu? Bitės naudoja bičių pikį kaip medžiagą, kurią aplipdo į vabalus ar kitus svetimus organizmus, kad juos apsaugotų nuo puvimo.

Ar propolis turi šalutinį poveikį? Propolis yra ne vaistas, o natūralus bičių produktas, kol nesate alergiškas bičių produktams, galite jį vartoti. Yra daug teigiamų mokslinių tyrimų kalba apie propolio poveikį imuninei sistemai ar virškinimui.

Grįžti į tinklaraštį

Rašyti komentarą

Turėkite omenyje, kad prieš paskelbiant komentarus, jie turi būti patvirtinti.

Išbandykite bičių produktų galią