Bityno sukūrimo istorija

Bityno sukūrimo istorija

Labas, galbūt jau mane šiek tiek pažįstate, o jei ne, susipažinkime. Tai įrašas, kuriuo noriu pradėti pasakojimą apie bitininkystę.

tamsus grikiu medus internetu

Darbe vadovaujamės filosofija, kad kokybiškas medus – geriausia dovana visoms progoms.

Kažkam atrodytų paprastas medus mūsų bityne tampa pasakojimu apie tradicijas, skonius, kvapus ir dovanas.

Nuo karjeros Vilniuje į ekologinę bitininkystę

Būdama vaikas vasaras leisdavau pas močiutę kaime, bet gyvenau Šiauliuose. Vėliau studijavau ir dirbti pradėjau Vilniuje.

Šioje istorijoje dalinuosi savo gyvenimo keliu nuo Šiaulių iki Dzūkijos smėlynų.

Po daugiau nei 10 metų praleistų Vilniuje, kylant karjeros laiptais, niekur nedingo sentimentai gamtai. Dažnai pagalvodavau apie galimybę kurti ateitį regione.

Mano norui gyventi gamtos apsuptyje buvo lemta išsipildyti, kai močiutė padovanojo žemės sklypą Dieveniškių regioniniame parke (Šalčininkų raj.). Tai tapo postūmiu pradėti dirbti sau.

Prie "Avilio istorijos" atsiradimo prisidėjo ir mano vyro Romo turėta patirtis bitininkaujant. Dar iki mūsų pažinties jis laikė kelias bičių šeimas. Dabar bityne laikome apie 100-ą bičių šeimų. 

aviliai

Sentimentalu, bet vienas pirmųjų mūsų pasimatymų įvyko bityne. Buvau ypač sužavėta medaus sukimo proceso ir medaus kelionės iš korio į stiklainį.

Atsiradus idealiai bitininkystei tinkančiam žemės sklypui, įvertinome Romo turimą patirtį ir 2015 m. rugsėjo 4 d. įkūrėme "Avilio istorijos" bityną.

Puoselėjame tradicijas, tačiau į bitininkystę žiūrime kitu kampu

Mūsų asortimente rasite viską, ką galima sukurti iš medaus ir bičių produktų:

Didžiuojamės, kad dirbame gilią istoriją turinčioje industrijoje, tačiau turime misiją. Siekiame, kad bičių produktus pažintų kiekviena šeima: prisimintų senąsias tradicijas, kurtų savas, o į medų žiūrėtų ne tik, kaip į skanų vaistą.

Mūsų bitynas įsikūręs Dzūkijos smėlynuose, kur nuostabūs spygliuočiai miškai, o žemės ūkiui šios vietovės nepalankios. Atsižvelgiant į gamtines sąlygos, krašte labai paplitę grikiai. Grikių derlius bityne visada būna didelis, tačiau ši medaus rūšis, nepaisant jo unikalaus skonio ir savybių, yra dar daugelio neatrasta.

Ekologiškas medus - kur kas daugiau nei lozungas

Bitynas, kuriame surenkamas ekologiškas medus – nuoseklaus darbo rezultatas. Visos Avilio istorijos bityno bitės laikomos Šalčininkų rajone - tai mažai apgyvendintas rajonas, be intensyvios pramonės ar žemės ūkio, todėl idealiai tiko ekologiško bityno vystymui ir ši svajonė tapo pirmųjų darbo metų tikslu.

Oficiali bityno istorijos pradžia, pirmoji registracija įvyko 2015 metais, o jau sekančiais metais mūsų ūkiui oficialiai suteiktas ekologinio bityno statusas. Mums su vyru, kartu kūrusiems viską nuo pradžių - tai didelis pasiekimas ir mūsų šeimos pastangų įvertinimas. Ekologinių bitynų Lietuvoje vos 28 (2023-ųjų metų duomenys), palyginimui Latvijoje virš 800.

Kalbant apie medų, sąvokos „ekologiškas“, „sveikas“, „natūralus“, „kaimiškas“ vis dar painiojamos. Ekologiškas medus – tai pagal Europos Sąjungos ir Lietuvos ekologinę gamybą reglamentuojančius teisės aktus surinktas ir pagamintas produktas.

ekologikas zenklas produktas

Norint gauti ekologinės gamybos sertifikatą, reikia atitikti reikalavimus nuo lauko, kuriame bitės renka nektarą iki galutinio vartotojo stalo. Tikrinimą kasmet atlieka nepriklausoma sertifikavimo įstaiga "Ekoagros".

Tai reiškia, kad tikrinama visa gamybos ir tiekimo grandinė: bičių ganyklos, gamybos technologija, fasavimas, ženklinimas ir pardavimas. Mes keliame sau aukštus reikalavimus ir rūpestingai laikomės ekologinio bitininkavimo reikalavimų.

Pasakojame medumi kvepiančias istorijas

Ypatingai džiaugiuosi, kad jūsų susidomėjimas ekologine bitininkyste auga, pasitikite "Avilio istorijos" produktais, įsileidžiate juos ne tik ant kasdienio, bet ir ant šventinio stalo.

Esame jums labai dėkingi, įkvėpimo kupinom širdim metus pradedame šiuo įrašu.

Visada laukiu jūsų klausimų, konsultuoju apie medaus rūšis, bičių produktus, tad drąsiai galite man skambinti arba rašyti. Mano kontaktus rasite čia 

Ateities įrašuose dalinsimės ne tik apie pačią bitininkystę, bet pasakosime medumi kvepiančias istorijas ir įkvėpsime jus medų ir bičių produktus atrasti dar kartą iš naujo.

Jolita Smaidrienė, bityno "Avilio istorijos" įkūrėja

Grįžti į tinklaraštį

Rašyti komentarą

Turėkite omenyje, kad prieš paskelbiant komentarus, jie turi būti patvirtinti.

Išsirinkite bičių vaško žvakes