Margučių dažymo bičių vašku rinkinys:  produkto sukūrimo istorija - Avilio istorijos - ekologiškas medus

Margučių dažymo bičių vašku rinkinys: produkto sukūrimo istorija

Kiaušinių dažymo bičių vašku rinkinys užgimė iš klientų poreikio

Velykinių margučių dažymo bičių vašku rinkinys idėja užgimė iš klientų poreikio, prieš maždaug 3 metus. Tuomet, klientai prašė įsigyti vaško gabaliukų marginimui. 

„Vaško mažais kiekiais tuomet neturėjome, nes dirbame „urmu“, su dideliais bičių vaško gabalais, nuo 10 kg. Žmonėms šiuo atveju reikėjo mažų, iki 50 g gabaliukų. Taigi, pradėjome galvoti, kaip patogiai juos paruošti, kad klientai galėtų naudoti namuose.“, - pasakoja bitininkė Jolita Smaidrienė.

Ištestavus kelias formas ir pasiūlius klientams išbandyti, kūrėja teigia, jog pavyko atrasti tai, kas klientams itin patiko: „Sulaukę teigiamų atsiliepimų ir matydami žmonių norą puoselėti senąsias marginimo tradicijas, pradėjome dirbti ties rinkinio idėja. Mintis paprasta – viename rinkinyje šeima randa visas marginimui reikalingas priemones, o jiems lieka tik džiugi veikla marginant kiaušinius, o ne blaškantis ir bandant surasti visas sudedamąsias dalis.“

tradicinis marginimas bičių vašku margutis kiaušinis kaip marginti vašku marginimo raštai

Madingi kiaušinių marginimo būdai sunkiai nustelbia tradicinius

„Šiuo metu pastebiu atgimstantį patriotiškumą, norą suprasti savo šaknis. Tikiu, kad daugelis išbandė madingus kiaušinių būdus, bet iš klientų vis dėlto girdžiu, kad mieliausi jiems yra vaikystės nostalgiją keliantys būdai: marginimas svogūnų lukštais, bičių vašku arba margučių gražinimas skutinėjant peiliuku.“, - teigia Jolita.

Šeimos dažnai stengiasi su senaisiais marginimo būdais supažindinti ir vaikus, tačiau priemonių stoka daro savo. Čia pagelbėti puikiai gali „Avilio Istorijos“ sukurtas marginimo rinkinys.

Margučių dažymo bičių vašku rinkinys turi visas reikalingas priemones, jame yra:

  • natūralus bičių vaškas,
  • medinis įrankis kiaušinių marginimui,
  • vaškinė arbatinė žvakė,
  • kiaušinių marginimo instrukcija,
  • kiaušinių dažymo raštai,
  • žvakidė/indas vaško lydymui,
  • dažai kiaušiniams.
tradicinis marginimas bičių vašku margutis kiaušinis kaip marginti vašku marginimo raštai

 

Kiaušinių marginimas vašku: marginti gali kiekvienas, net ir patys mažiausi

„Velykinių kiaušinių marginimas bičių vašku – smagus ir nesudėtingas. Jis nereikalauja specialių įgūdžių. Kad procesas būtų suprantamas, įvairaus amžiaus žmonėms rinkinyje pridėjome detalią instrukciją, kaip viską atlikti pažingsniui. Instrukcijoje taip pat galima rasti ir tradicinius kiaušinių marginimo raštus inspiracijai. Žiūrint į senuosius raštus galima numarginti savo individualų margutį, kuris bus nepakartojamas.“, - rinkinio išskirtinumu dalinasi Jolita.

„Sukūrę šį rinkinį, į procesą, be jokios abejonės, skatiname įsitraukti visą šeimą, netgi kelias šeimos kartas. Marginimas ateityje gali tapti puikiu prisiminimu ir ritualu, susijusiu su Velykomis. Tad su tėvų priežiūra gali marginti net maži vaikai nuo 3-4 metų amžiaus.“, - teigia kūrėja.

 

Bitės – darnaus gyvenimo pavyzdys

bitės avilys bitininke bitynas

Kadangi Jolita puikiai pažįsta bites, o jų medus ir vaškas naudojami įvairioms paskirtims, negalima pamiršti ir pačių bičių. Jos – tikras kolektyvinio darbo ir tobulos hierarchijos pavyzdys. Iš jų galima daug ko pasimokyti.

„Darbas su bitėmis suteikia supratimą, kad kiekvienas individas yra svarbi bendruomenės dalis. Nuo atskiro individo gero darbo rezultatų klesti visa šeima, o vėliau – ir visuomenė. Pagrindinė pamoka ta, kad kiekvienas esame sistemos dalis, o veikdami kolektyviai pasiekiame didesnės apimties rezultatų.“, - mintimi dalinasi kūrėja.

 

Velykos – ne tik apie margučius, bet ir buvimą drauge

Velykos suartina žmones it minėtąsias bites. Per šią šventę daugelis prie stalo susėda su šeima, atranda laiko pabūti drauge. Velykinių tradicijų su šeima nemažai teigia turinti ir pati Jolita: „Velykos man labai patinka ir smagiausia veikla yra margučių ridenimas. Galėčiau tai daryti visą dieną. Būtinai einame pasivaikščioti gamtoje ir suptis. Kiaušinius marginu tik tradiciniais būdais ir nesu išbandžiusi nei vieno alternatyvaus. Mėgstamiausi margučiai dažyti žolelėmis, svogūnų lukštais ir žinoma bičių vašku.“

Klausimus uždavė portalas wwww.lietuvoskurejai.lt

Už įvaizdines nuotraukas dėkoju Fotolyrika 

Grįžti į tinklaraštį

Rašyti komentarą

Turėkite omenyje, kad prieš paskelbiant komentarus, jie turi būti patvirtinti.

Išsirinkite bičių vaško žvakes